DE-AUSLIEFERUNG / SEHR SCHÖNER CL63 IN TRAUMHAFTER FARBKOMBINATION / ERST 79'900 KM / TOP GEPFLEGT / WEITERE AMG AN LAGER
| Body style | Coupe |
| First registration date | 06.2007 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'510 kg |
| Kerb weight | 2'085 kg |
| Cubic capacity | 6'209 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km GARANTIE GEGEN AUFPREIS MÖGLICH |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | Beige |
| Mileage | 79'900 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 386 kW / 525 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 23.2 / 10.2 / 14.9 |
| CO2 emissions | 355 g/km |
| Euro norm | euro-4 |
| Financing | Yes |
| New price | CHF 245'900 |
| Price | CHF 49'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.