+++ Fahrzeug inklusive MSI-plus-4-NEW : 4 Jahre oder 120'000 KM Garantie sowie Gratisservice +++
| Body style | Coupe |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 4 |
| Gross vehicle weight | 2'330 kg |
| Kerb weight | 2'040 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Car-Nr. | 104944 |
| Cubic capacity | 1'999 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 48 Monate oder 120000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 11'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 190 kW / 258 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 7.3 / 7.3 / 7.3 |
| Energy efficiency | E |
| CO2 emissions | 164 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| Price | CHF 85'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.