Leasing 1.99% - Topversion - helles Interieur - sparsame Motorisierung - 5 J. Werksgarantie
| Body style | SUV |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'880 kg |
| Kerb weight | 1'528 kg |
| Trailer load braked | 1'300 kg |
| Type approval number | 1HC550 |
| Cubic capacity | 1'580 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 60 Monate |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | Beige |
| Mileage | 50 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Voll-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 104 kW / 141 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5.4 |
| Energy efficiency | C |
| CO2 emissions | 122 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Price | CHF 40'100 |
Note: actual equipment may differ from that listed.