Leasing 1.99 - Topversion mit Zweifarbenlackierung - 120 PS - 5 J. Werksgarantie
| Body style | Hatchback |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'650 kg |
| Kerb weight | 1'300 kg |
| Trailer load braked | 1'110 kg |
| Type approval number | 1HC573 |
| Cubic capacity | 998 cc |
| Cylinders | 3 |
| Warranty | 60 Monate |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 50 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 88 kW / 120 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5.5 |
| Energy efficiency | C |
| CO2 emissions | 125 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| Price | CHF 30'700 |
Note: actual equipment may differ from that listed.