Topversion - 0.99 Leasing - 650 PS Elektrofahrspass - 5 J. Werksgarantie, km-unbegrenzt
| Body style | Sedan |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Gross vehicle weight | 2'660 kg |
| Kerb weight | 2'305 kg |
| Trailer load braked | 1'600 kg |
| Type approval number | 1HC574 |
| Warranty | 60 Monate |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | black |
| Mileage | 1'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 478 kW / 650 PS |
| Doors | 5 |
| Energy efficiency | B |
| Price | CHF 69'700 |
Note: actual equipment may differ from that listed.