Jetzt zusätzlich profitieren vom attraktiven 2.9 Leasing
| Body style | Wagon |
| Vehicle condition | Ex-demonstrator(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'071 kg |
| Kerb weight | 1'555 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Type approval number | 1mb671 |
| Car-Nr. | 4423 |
| Cubic capacity | 1'998 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 72 Monate oder 150000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 900 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 121 kW / 165 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 7.2 |
| Energy efficiency | f |
| CO2 emissions | 164 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 51'040 |
| Price | CHF 41'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.