BMW Premium Selection 24 Monate Gebrauchtwagengarantie, 360° Fahrzeug-Check mit dokumentierter Fahrzeuggeschichte.
Binelli Automobile AG Gebrauchtwagencenter
Zürichstrasse 102
Adliswil / ZH
Tel: 044 504 74 71
| Body style | Wagon |
| First registration date | 09.2023 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Gross vehicle weight | 2'610 kg |
| Kerb weight | 2'285 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Type approval number | 1BT847 |
| Car-Nr. | CP42535/145 |
| Cubic capacity | 2'993 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 24 Monate oder 60000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 22'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Diesel/Electric |
| Power | 210 kW / 286 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5.9 |
| Energy efficiency | D |
| CO2 emissions | 154 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| Financing | Yes |
| Price | CHF 52'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.