BMW Premium Selection 24 Monate Gebrauchtwagengarantie, 360° Fahrzeug-Check mit dokumentierter Fahrzeuggeschichte.
Binelli Automobile AG Gebrauchtwagencenter
Zürichstrasse 102
Adliswil / ZH
Tel: 044 504 74 71
| Body style | SUV |
| First registration date | 05.2020 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Gross vehicle weight | 3'010 kg |
| Kerb weight | 2'575 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Type approval number | 1BQ469 |
| Car-Nr. | 9C82956/122 |
| Cubic capacity | 2'993 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 24 Monate oder 60000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 47'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 294 kW / 400 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 9.2 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 242 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Financing | Yes |
| Price | CHF 81'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.