Anhängerlast 2500 KG, 3 Seiten Kipper, Neue MFK und Service mit Garnantie
CM Automobile AG Zweigniederlassung Kriens/Obernau
Rengglochstrasse 19
Kriens-Obernau / LU
Tel: 041 558 50 60
| Body style | Minibus |
| First registration date | 01.2016 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 6 |
| Gross vehicle weight | 3'500 kg |
| Kerb weight | 2'560 kg |
| Trailer load braked | 2'500 kg |
| Type approval number | 3OA973 |
| Car-Nr. | 23/296 |
| Cubic capacity | 2'299 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 10000 km mit Garantie Zertifikat |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 117'613 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 100 kW / 136 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 7.2 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 190 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| Financing | Yes |
| Price | CHF 17'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.