Vollausgestatteter EQV, inkl. Garantie Verlängerung und 8 Fach bereift. Vorführwagen, sofort verfügbar
Mercedes-Benz Automobil AG, Wettingen | Merbag
Otelfingerstrasse 44
Wettingen / AG
Tel: 056 546 25 85
| Body style | Van |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Gross vehicle weight | 3'500 kg |
| Kerb weight | 3'125 kg |
| Car-Nr. | 233472344000 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km Werksgarantie 3 Jahre / 100‘000km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 51'900 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 150 kW / 204 PS |
| Doors | 5 |
| Price | CHF 54'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.