Aus erster Hand - wenig Kilometer - Vollausstattung - 5 J. Werksgarantie ab 1.IV.
| Body style | SUV |
| First registration date | 12.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'530 kg |
| Kerb weight | 2'006 kg |
| Trailer load braked | 1'650 kg |
| Type approval number | 1HC464 |
| Cubic capacity | 1'598 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 60 Monate |
| Exterior colour | anthracite |
| Interior colour | Beige |
| Mileage | 36'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Voll-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 169 kW / 230 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 7.6 |
| Energy efficiency | E |
| CO2 emissions | 172 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| Price | CHF 39'990 |
Note: actual equipment may differ from that listed.