Top Zustand, wird bei Verkauf frisch vorgeführt.
| Body style | convertible |
| First registration date | 07.1985 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 3 |
| Gross vehicle weight | 1'360 kg |
| Kerb weight | 1'055 kg |
| Type approval number | 001785 |
| Cubic capacity | 1'962 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | Red |
| Interior colour | black |
| Mileage | 73'699 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 94 kW / 128 PS |
| Doors | 2 |
| Price | CHF 15'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.