BMW Premium Selection 24 Monate Gebrauchtwagengarantie, 360° Fahrzeug-Check mit dokumentierter Fahrzeuggeschichte.
Binelli Automobile AG Gebrauchtwagencenter
Zürichstrasse 102
Adliswil / ZH
Tel: 044 504 74 71
| Body style | Coupe |
| First registration date | 03.2024 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Gross vehicle weight | 2'395 kg |
| Kerb weight | 2'073 kg |
| Type approval number | 1BZ339 |
| Car-Nr. | CP23322/140 |
| Cubic capacity | 4'395 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 48 Monate oder 200000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 2'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 390 kW / 530 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 10.8 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 245 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| Financing | Yes |
| Price | CHF 114'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.