7 Sitze, Klima, Tempomat, verstu00e4rkte Federn, DAB, Touch-Panel, Bluetooth USB, Parksensor hinten, 270 Tu00fcr, AHK,
| Body style | Minibus |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 7 |
| Gross vehicle weight | 3'300 kg |
| Kerb weight | 2'269 kg |
| Trailer load braked | 3'000 kg |
| Cubic capacity | 2'179 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 60 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 20 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 103 kW / 140 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 11.4 / 8.7 / 9.8 |
| CO2 emissions | 256 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Price | CHF 49'898 |
Note: actual equipment may differ from that listed.