Neuer Renault Kangoo VAN Länge 2! AUTOMAT und starker 115PS Dieselmotor. Sofort verfügbar! Top Ausstattung. Leasing Möglich!
RRG Suisse SA Glattbrugg - Neuwagen
Thurgauerstrasse 103
Glattbrugg / ZH
Tel: 0840 774 774
| Body style | Minibus |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 2 |
| Gross vehicle weight | 3'510 kg |
| Kerb weight | 1'588 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Type approval number | 3RH259 |
| Cubic capacity | 1'461 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km Verlängerung möglich! |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 10 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 85 kW / 115 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 6.4 |
| Energy efficiency | D |
| CO2 emissions | 167 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Price | CHF 34'927 |
Note: actual equipment may differ from that listed.