Mit 0.99% Leasing - Raumwunder - tolle Ausstattung - 5 J. Werksgarantie
| Body style | SUV |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Gross vehicle weight | 2'200 kg |
| Kerb weight | 1'870 kg |
| Trailer load braked | 750 kg |
| Type approval number | 1HC570 |
| Warranty | 60 Monate |
| Exterior colour | anthracite |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 1'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 160 kW / 217 PS |
| Doors | 5 |
| Energy efficiency | A |
| Price | CHF 42'050 |
Note: actual equipment may differ from that listed.