We are Celebrating New Life Bonus - Topausstattung - Panoramadach - 5 J. Werksgarantie, km-unbegrenzt
| Body style | SUV |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Gross vehicle weight | 2'245 kg |
| Kerb weight | 1'830 kg |
| Trailer load braked | 1'650 kg |
| Type approval number | 1HC469 |
| Cubic capacity | 1'598 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 60 Monate |
| Exterior colour | Beige |
| Interior colour | black |
| Mileage | 50 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Voll-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 169 kW / 230 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 6.6 |
| Energy efficiency | D |
| CO2 emissions | 149 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| Price | CHF 43'950 |
Note: actual equipment may differ from that listed.