Mit 0.99% Leasing - Topausstattung - 5 J. Werksgarantie, km-unbegrenzt
| Body style | SUV |
| First registration date | 08.2023 |
| Vehicle condition | Ex-demonstrator(s) |
| Seats | 5 |
| Gross vehicle weight | 2'415 kg |
| Kerb weight | 1'999 kg |
| Trailer load braked | 1'350 kg |
| Type approval number | 1HC492 |
| Cubic capacity | 1'598 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 60 Monate |
| Exterior colour | Beige |
| Interior colour | black |
| Mileage | 5'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 195 kW / 265 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 1.4 |
| Energy efficiency | C |
| CO2 emissions | 31 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Price | CHF 48'980 |
Note: actual equipment may differ from that listed.