Mercedes-Benz Automobil AG, Wetzikon | Merbag
Industriestrasse 11
Wetzikon / ZH
Tel: 044 546 87 69
| Body style | Minibus |
| First registration date | 02.2022 |
| Vehicle condition | Ex-demonstrator(s) |
| Seats | 3 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 3'500 kg |
| Kerb weight | 2'811 kg |
| Car-Nr. | 233471903000 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 9'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 85 kW / 115 PS |
| Doors | 4 |
| Electric range | 126 km |
| Battery capacity | 47.0 kWh |
| New price | CHF 81'869 |
| Price | CHF 24'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.