| Body style | Wagon |
| First registration date | 07.2023 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'370 kg |
| Kerb weight | 1'958 kg |
| Trailer load braked | 1'300 kg |
| Type approval number | ABA378 |
| Cubic capacity | 2'993 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 48 Monate oder 200000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | brown |
| Mileage | 900 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 375 kW / 510 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 10.3 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 233 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| Price | CHF 104'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.