**Angebot inkl. allen gültigen Aktionen und Kleinflotten Rabatt**
Mercedes-Benz Automobil AG, Nutzfahrzeug-Zentrum Schlieren | Merbag
Goldschlägistrasse 19
Schlieren / ZH
Tel: 044 546 80 99
| Body style | Minibus |
| First registration date | 06.2022 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 3 |
| Gross vehicle weight | 3'500 kg |
| Kerb weight | 2'845 kg |
| Type approval number | 3MQ826 |
| Car-Nr. | 233469549000 |
| Cubic capacity | 2'143 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 7'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 100 kW / 134 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 8.6 / 7.7 / 13.9 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 364 g/km |
| Euro norm | euro-6c |
| Price | CHF 109'000 |
Note: actual equipment may differ from that listed.