BMW Premium Selection 24 Monate Gebrauchtwagengarantie, 360° Fahrzeug-Check mit dokumentierter Fahrzeuggeschichte.
Binelli Automobile AG Gebrauchtwagencenter
Zürichstrasse 102
Adliswil / ZH
Tel: 044 504 74 71
| Body style | Sedan |
| First registration date | 01.2024 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Gross vehicle weight | 1'645 kg |
| Kerb weight | 1'300 kg |
| Type approval number | 1MW725 |
| Car-Nr. | 2U64598/072 |
| Cubic capacity | 1'998 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 9'900 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 131 kW / 178 PS |
| Doors | 3 |
| Fuel consumption | 6.1 |
| Energy efficiency | C |
| CO2 emissions | 138 g/km |
| Financing | Yes |
| Price | CHF 39'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.