Binelli Automobile AG Gebrauchtwagencenter
Zürichstrasse 102
Adliswil / ZH
Tel: 044 504 74 71
| Body style | SUV |
| First registration date | 01.2023 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Gross vehicle weight | 2'940 kg |
| Kerb weight | 2'260 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Type approval number | 1BV801 |
| Car-Nr. | U-0000000107-099100 |
| Cubic capacity | 2'993 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 29'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Diesel/Electric |
| Power | 218 kW / 296 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 6.9 |
| Energy efficiency | E |
| CO2 emissions | 180 g/km |
| Financing | Yes |
| New price | CHF 131'720 |
| Price | CHF 84'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.