BRABUS Widestar 700CV // Véhicule Suisse // Services Gratuits//
| Body style | SUV |
| First registration date | 10.2020 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 3'200 kg |
| Kerb weight | 2'680 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Type approval number | 1MH836 |
| Cubic capacity | 3'982 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 12 Monate |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 45'100 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 522 kW / 700 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 15.8 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 358 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 385'549 |
| Price | CHF 239'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.