NEUPREIS: CHF 386272.- / PREISVORTEIL: CHF 100'472.-
Mercedes-Benz Automobil AG, Personenwagen-Zentrum Schlieren | Merbag
Zürcherstrasse 109
Schlieren / ZH
Tel: 044 546 66 76
| Body style | SUV |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Gross vehicle weight | 3'200 kg |
| Kerb weight | 2'680 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Car-Nr. | 001312544000 |
| Cubic capacity | 3'982 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | Red |
| Interior colour | black |
| Mileage | 10 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 430 kW / 585 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 386'272 |
| Price | CHF 285'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.