SCHWEIZER AUTOMOBILES SA / OG Automobiles SA
Route Industrielle 12
Aigle / VD
Tel: 021 502 10 85
| Body style | Wagon |
| First registration date | 04.2015 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Gross vehicle weight | 2'145 kg |
| Kerb weight | 1'650 kg |
| Trailer load braked | 1'700 kg |
| Cubic capacity | 1'984 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 175'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 132 kW / 180 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 9 / 5.8 / 6.9 |
| CO2 emissions | 162 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 52'550 |
| Price | CHF 12'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.