BMW Premium Selection 24 Monate Gebrauchtwagengarantie, 360° Fahrzeug -Check mit dokumentierter Fahrzeuggeschichte.
Binelli Automobile AG Gebrauchtwagencenter
Silbernstrasse 16
Dietikon / ZH
Tel: 044 504 44 70
| Body style | Coupe |
| First registration date | 03.2024 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Gross vehicle weight | 2'285 kg |
| Kerb weight | 1'855 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Car-Nr. | FS47700 |
| Cubic capacity | 2'993 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 48 Monate oder 200000 km Bei Übernahme Herstellergarantie |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 24'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Diesel/Electric |
| Power | 218 kW / 296 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 5.2 |
| Energy efficiency | C |
| CO2 emissions | 137 g/km |
| New price | CHF 74'730 |
| Price | CHF 55'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.