BMW Premium Selection 24 Monate Gebrauchtwagengarantie, 360° Fahrzeug -Check mit dokumentierter Fahrzeuggeschichte.
Binelli Automobile AG Gebrauchtwagencenter
Silbernstrasse 16
Dietikon / ZH
Tel: 044 504 44 70
| Body style | Wagon |
| First registration date | 11.2022 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Gross vehicle weight | 2'405 kg |
| Kerb weight | 1'955 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Type approval number | 1BZ916 |
| Car-Nr. | FN88553 |
| Cubic capacity | 1'998 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 49'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 215 kW / 292 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 1.6 |
| Energy efficiency | C |
| CO2 emissions | 36 g/km |
| New price | CHF 87'340 |
| Price | CHF 39'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.