GEPFLEGTER ZUSTAND ** lückenloser MB Servicenachweis ** AMG Optik ** viele Optionen **
| Body style | Sedan |
| First registration date | 08.2012 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 1'970 kg |
| Kerb weight | 1'445 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Chassis Number (VIN) | WDD1760441J001158 |
| Cubic capacity | 1'991 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 108'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 155 kW / 211 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 7.9 / 4.9 / 6 |
| CO2 emissions | 139 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| Financing | Yes |
| Price | CHF 17'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.