SCHWEIZER AUTOMOBILES SA / OG Automobiles SA
Route Industrielle 12
Aigle / VD
Tel: 021 502 10 85
| Body style | Wagon |
| First registration date | 07.2009 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Gross vehicle weight | 2'475 kg |
| Kerb weight | 1'920 kg |
| Trailer load braked | 1'900 kg |
| Cubic capacity | 2'967 cc |
| Cylinders | 6 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 290'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 176 kW / 239 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 9.3 / 5.8 / 7.1 |
| CO2 emissions | 189 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 78'750 |
| Price | CHF 4'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.