Leder, Allrad, 6-Plätze, Anhängerkupplung, Luftfahrwerk,
Mercedes-Benz Automobil AG, Neuendorf | Merbag
Industriestrasse 23
Neuendorf / SO
Tel: 062 516 86 37
| Body style | Van |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 6 |
| Gross vehicle weight | 3'100 kg |
| Kerb weight | 2'815 kg |
| Trailer load braked | 2'500 kg |
| Car-Nr. | 031467497000 |
| Cubic capacity | 1'950 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | silver |
| Interior colour | black |
| Mileage | 5'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 176 kW / 239 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 8 / 6.6 / 7.1 |
| CO2 emissions | 187 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 120'472 |
| Price | CHF 110'000 |
Note: actual equipment may differ from that listed.