***8-Fach bereift - Seat Leon 1.4 eHybrid FR DSG mit sehr guter Ausstattung***
| Body style | Sedan |
| First registration date | 12.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'060 kg |
| Kerb weight | 1'724 kg |
| Trailer load braked | 1'400 kg |
| Type approval number | 1SJ288 |
| Cubic capacity | 1'395 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 60 Monate oder 100000 km Werksgarantieverlängerung für das 3. + 4. + 5. Jahr/ 100'000 km ab 1. Inv. |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 42'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 150 kW / 205 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 1.5 |
| Energy efficiency | B |
| CO2 emissions | 33 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 44'100 |
| Price | CHF 24'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.