BMW Premium Selection 24 Monate Gebrauchtwagengarantie, 360° Fahrzeug-Check mit dokumentierter Fahrzeuggeschichte.
Binelli Automobile AG Gebrauchtwagencenter
Zürichstrasse 102
Adliswil / ZH
Tel: 044 504 74 71
| Body style | Wagon |
| First registration date | 09.2023 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Gross vehicle weight | 2'320 kg |
| Kerb weight | 1'954 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Type approval number | 1BZ829 |
| Car-Nr. | FR79394/055 |
| Cubic capacity | 1'995 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | black |
| Mileage | 25'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Diesel/Electric |
| Power | 148 kW / 201 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5.4 |
| Energy efficiency | C |
| CO2 emissions | 141 g/km |
| Financing | Yes |
| New price | CHF 79'660 |
| Price | CHF 44'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.