BMW Premium Selection 24 Monate Gebrauchtwagengarantie, 360° Fahrzeug-Check mit dokumentierter Fahrzeuggeschichte.
Binelli Automobile AG Gebrauchtwagencenter
Zürichstrasse 102
Adliswil / ZH
Tel: 044 504 74 71
| Body style | Sedan |
| First registration date | 01.2024 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'980 kg |
| Kerb weight | 1'505 kg |
| Trailer load braked | 1'300 kg |
| Type approval number | 1BW439 |
| Car-Nr. | 5Y11280/009 |
| Cubic capacity | 1'995 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 4'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 110 kW / 150 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 4.8 |
| Energy efficiency | C |
| CO2 emissions | 125 g/km |
| Financing | Yes |
| New price | CHF 62'000 |
| Price | CHF 42'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.