BMW Premium Selection 24 Monate Gebrauchtwagengarantie, 360° Fahrzeug-Check mit dokumentierter Fahrzeuggeschichte.
Binelli Automobile AG Gebrauchtwagencenter
Zürichstrasse 102
Adliswil / ZH
Tel: 044 504 74 71
| Body style | Coupe |
| First registration date | 05.2023 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'165 kg |
| Kerb weight | 1'842 kg |
| Trailer load braked | 1'200 kg |
| Type approval number | 1BX982 |
| Car-Nr. | 8D22911/019 |
| Cubic capacity | 2'998 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 48 Monate oder 200000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 5'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 275 kW / 374 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 8.2 |
| Energy efficiency | F |
| CO2 emissions | 186 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| Financing | Yes |
| New price | CHF 84'820 |
| Price | CHF 57'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.