BMW Premium Selection 24 Monate Gebrauchtwagengarantie, 360° Fahrzeug-Check mit dokumentierter Fahrzeuggeschichte.
Binelli Automobile AG Gebrauchtwagencenter
Zürichstrasse 102
Adliswil / ZH
Tel: 044 504 74 71
| Body style | SUV |
| First registration date | 10.2023 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Gross vehicle weight | 2'620 kg |
| Kerb weight | 2'231 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Type approval number | 1BY453 |
| Car-Nr. | 9T94508/013 |
| Cubic capacity | 1'998 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 10'800 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 215 kW / 292 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 2.1 |
| Energy efficiency | D |
| CO2 emissions | 48 g/km |
| Financing | Yes |
| New price | CHF 112'570 |
| Price | CHF 69'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.