MINI Next 24 Monate Gebrauchtwagengarantie, 360° Fahrzeug-Check mit dokumentierter Fahrzeuggeschichte.
Binelli Automobile AG Gebrauchtwagencenter
Zürichstrasse 102
Adliswil / ZH
Tel: 044 504 74 71
| Body style | convertible |
| First registration date | 09.2023 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Gross vehicle weight | 1'745 kg |
| Kerb weight | 1'461 kg |
| Type approval number | 1MW744 |
| Car-Nr. | 3R24299/059 |
| Cubic capacity | 1'998 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | , 24 Monate oder 60'000 km |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | white |
| Mileage | 16'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 131 kW / 178 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 6.4 |
| Energy efficiency | D |
| CO2 emissions | 146 g/km |
| Financing | Yes |
| New price | CHF 55'790 |
| Price | CHF 37'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.