Matar Automobiles
Zone Industriel Pra-Vuatte 4
Romanel-sur-Morges / VD
Tel: 079 506 84 58
| Body style | Sedan |
| First registration date | 10.2013 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'650 kg |
| Kerb weight | 1'235 kg |
| Type approval number | 1pb239 |
| Chassis Number (VIN) | VF3CA5FU8DW067993 |
| Cubic capacity | 1'598 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 114'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 147 kW / 200 PS |
| Doors | 3 |
| Fuel consumption | 8.2 / 4.7 / 5.9 |
| Energy efficiency | D |
| CO2 emissions | 139 g/km |
| Financing | Yes |
| Price | CHF 3'200 |
Note: actual equipment may differ from that listed.