100 Elektro, Reichweite bis zu 314 Km, 3-Sitzplätze, Klimaanlage, Audio40 mit Navi, Tempomat...
| Body style | Minibus |
| First registration date | 10.2023 |
| Vehicle condition | Ex-demonstrator(s) |
| Seats | 3 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'800 kg |
| Kerb weight | 2'361 kg |
| Car-Nr. | WB20976 - N103990 |
| Cubic capacity | 1'950 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km Werksgarantie MSI |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 18'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 85 kW / 114 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 8.3 |
| Energy efficiency | f |
| CO2 emissions | 218 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Electric range | 314 km |
| Battery capacity | 60.0 kWh |
| Price | CHF 26'600 |
Note: actual equipment may differ from that listed.