BMW Premium Selection 24 Monate Gebrauchtwagengarantie, 360° Fahrzeug -Check mit dokumentierter Fahrzeuggeschichte.
Binelli Automobile AG Gebrauchtwagencenter
Silbernstrasse 16
Dietikon / ZH
Tel: 044 504 44 70
| Body style | Sedan |
| First registration date | 10.2023 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Gross vehicle weight | 2'065 kg |
| Kerb weight | 1'590 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Car-Nr. | 7N36136 |
| Cubic capacity | 1'995 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 24 Monate oder 60000 km Bei Übernahme 24 Monate oder 60000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 40'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 140 kW / 190 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5.1 |
| Energy efficiency | C |
| CO2 emissions | 134 g/km |
| New price | CHF 62'780 |
| Price | CHF 29'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.