SCHWEIZER AUTOMOBILES SA / OG Automobiles SA
Route Industrielle 12
Aigle / VD
Tel: 021 502 10 85
| Body style | SUV |
| First registration date | 03.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'000 kg |
| Kerb weight | 1'654 kg |
| Trailer load braked | 1'300 kg |
| Type approval number | 1pc284 |
| Cubic capacity | 1'499 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 173'200 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 96 kW / 130 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 4.1 |
| Energy efficiency | A |
| CO2 emissions | 108 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 44'510 |
| Price | CHF 10'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.