Service Gepflegt / Klimaanlage / Tempomat / Navigation / Leder / Rückfahrkamera /
| Body style | SUV |
| First registration date | 10.2007 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 3'200 kg |
| Kerb weight | 2'602 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Type approval number | 1vd285 |
| Cubic capacity | 4'921 cc |
| Cylinders | 10 |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 272'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 230 kW / 313 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 17.7 / 9.6 / 12.8 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 346 g/km |
| Euro norm | euro-4 |
| New price | CHF 111'400 |
| Price | CHF 2'999 |
Note: actual equipment may differ from that listed.