SCHWEIZER AUTOMOBILES SA / OG Automobiles SA
Route Industrielle 12
Aigle / VD
Tel: 021 502 10 85
| Body style | Wagon |
| First registration date | 03.2015 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'520 kg |
| Kerb weight | 1'965 kg |
| Trailer load braked | 2'500 kg |
| Cubic capacity | 2'967 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 12 Monate oder 14999 km Possible en Supplément 500.- |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 173'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 160 kW / 218 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 6 / 5.2 / 5.5 |
| CO2 emissions | 145 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| Financing | Yes |
| New price | CHF 77'450 |
| Price | CHF 17'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.