Auto Jäger AG
Hauptstrasse 134
Churwalden / GR
Tel: 081 382 11 06
Tel: 079 425 45 56
| Body style | SUV |
| First registration date | 11.2023 |
| Vehicle condition | Ex-demonstrator(s) |
| Seats | 7 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'600 kg |
| Kerb weight | 2'029 kg |
| Trailer load braked | 2'500 kg |
| Cubic capacity | 2'151 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 84 Monate oder 1500000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 450 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 142 kW / 193 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 66'050 |
| Price | CHF 57'990 |
Note: actual equipment may differ from that listed.