Sehr gepflegtes Fahrzeug frisch Veteran geprüft! Voranmeldung nötig!
| Body style | convertible |
| First registration date | 06.1989 |
| Vehicle condition | Classic(s) |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'360 kg |
| Kerb weight | 1'080 kg |
| Trailer load braked | 800 kg |
| Type approval number | 1A2021 |
| Chassis Number (VIN) | ZAR11538006000318 |
| Cubic capacity | 1'961 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 88'500 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 85 kW / 115 PS |
| Doors | 2 |
| Last inspection (MFK) | 05.2026 |
| Euro norm | euro-1 |
| Financing | Yes |
| Price | CHF 16'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.