Expertise du jour et service à la livraison.
| Body style | SUV |
| First registration date | 08.1999 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 2'550 kg |
| Kerb weight | 1'880 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Type approval number | 1lc527 |
| Cubic capacity | 2'495 cc |
| Cylinders | 5 |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 126'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 90 kW / 122 PS |
| Doors | 3 |
| Fuel consumption | 11.9 / 8.8 / 10.1 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 282 g/km |
| Euro norm | euro-3 |
| Price | CHF 28'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.