BMW Premium Selection 24 Monate Gebrauchtwagengarantie, 360° Fahrzeug -Check mit dokumentierter Fahrzeuggeschichte.
Binelli Automobile AG Gebrauchtwagencenter
Silbernstrasse 16
Dietikon / ZH
Tel: 044 504 44 70
| Body style | Sedan |
| First registration date | 10.2023 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Gross vehicle weight | 2'230 kg |
| Kerb weight | 1'735 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Car-Nr. | FR79604 |
| Cubic capacity | 1'995 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km Bei Übernahme BMW Premium Selection |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 30'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Diesel/Electric |
| Power | 148 kW / 201 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 5.2 |
| Energy efficiency | C |
| CO2 emissions | 137 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 79'780 |
| Price | CHF 42'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.