CH-FAHRZEUG - TOP AUSSTATTUNG - PERFORMANCE - CARBON PAKET INNEN UND AUSSEN - IWC UHR - BURMESTER SOUNDSYSTEM - HR FAHRWERK
| Body style | Wagon |
| First registration date | 01.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'320 kg |
| Kerb weight | 1'975 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Type approval number | 1MH733 |
| Cubic capacity | 3'982 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Quality1 Base |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 77'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 375 kW / 510 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 13.7 / 8.3 / 11.7 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 266 g/km |
| Price | CHF 59'888 |
Note: actual equipment may differ from that listed.