Escluso pacchetto consegna CHF 650.- IVA esclusa
Mercedes-Benz Automobili SA, Vezia | Merbag
Via Kosciuszko 1
Vezia / TI
Tel: 091 201 40 01
| Body style | Minibus |
| First registration date | 09.2023 |
| Vehicle condition | Ex-demonstrator(s) |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 2'230 kg |
| Kerb weight | 1'813 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Car-Nr. | 237015474000 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 15'900 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 90 kW / 122 PS |
| Doors | 4 |
| New price | CHF 50'755 |
| Price | CHF 18'000 |
Note: actual equipment may differ from that listed.