Hyundai Santa Cruz mit 281 PS - für alle, die Style und Abenteuer auf höchstem Niveau erleben wollen!
| Body style | Pickup |
| First registration date | 06.2023 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Kerb weight | 1'950 kg |
| Trailer load braked | 2'268 kg |
| Cubic capacity | 2'497 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Quality1 Optional |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 34'400 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 207 kW / 281 PS |
| Doors | 4 |
| Last inspection (MFK) | 02.2025 |
| Euro norm | euro-6d |
| Price | CHF 44'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.